Nr katalogowy: 911
Komplet salonowy, neorokokowy: stół, kanapa, para berżer, para krzeseł, taboret
konstrukcja sosnowa, kilka odmian orzecha, brązy,
listwy mosiężne, tapicerka;
Europa Środkowa, Austro-Węgry?; k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
konstrukcja sosnowa, kilka odmian orzecha, brązy, listwy mosiężne, tapicerka;
stół - 73,5 x 101 x 70,5 cm; kanapa - 94,5 x 143,5 x 80 cm;
berżery - 90 x 69 x 66,5 cm; krzesła - 86 x 43,5 x 47 cm; taboret - 49,5 x 41 x 42,5 cm.
Nogi mebli kabriolowe, zdobione okuciami z brązu z motywami rocaille’owo-roślinnymi; podobne okucia - z gałązkami akantu - w zwieńczeniach górnych ramiaków kanap, berżer i krzesełek. Stół z wykrojonym faliście, zbliżonym do owalu blatem, dekorowanym okleiną orzechową z wykorzystaniem ozdobnych słojów drewna. Kanapa obita zielonym pluszem (pozostałe meble z pokryciem wzorzystym , żakardowym, kwiatoworocaille’owym). Oskrzynienie frontu łukowate z falistym fartuszkiem i wstęgową intarsją. Berżery o podkowiastych, tapicerowanych siedziskach; oparcia i boki z tapicerką; spływy podłokietników zakończone profilami; ramiaki obwiedzione na krawędzi ozdobną listwą mosiężną. Krzesełka tapicerowane, z kartuszowymi oparciami na graniastych, łukowatych wspornikach. Taboret z siedziskiem zbliżonym do kwadratu, poduchowatym. Wszystkie mebelki wykończone listwą mosiężną i dekorowane wstęgową intarsją. [Pokrycia tapicerki do wymiany]