Nr katalogowy: 906
Biureczko w stylu Ludwika Filipa
sosna, dębina; fornir: mahoń; 79 x 124 x 60 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
wolnostojące, korpus prosty z tyłu i na bokach, od frontu falisty, blat ujętym z trzech stron galeryjką z pięcioma szufladami (parami na bokach i jedną szerszą pośrodku), wsparty na czterech kabriolowych nogach, zakończonych stopkami. Blat pośrodku wykolejony skórą. Galeryjka w narożach ozdobiona sterczynami, a na bokach porzeźbionymi wolutami. W wewnętrznych narożach pod środkową szufladą, a między bocznymi - ozdobne rzeźbione narożniki. Całość fornirowana wzorzystą okleiną;
sosna, dębina; fornir: mahoń; 79 x 124 x 60 cm. Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Biureczko w stylu Ludwika Filipa, o typowych dla okresu falistych liniach szkieletu.
2 000 zł