Nr katalogowy: 830
Para kandelabrów 5-świecowych, 4-ramiennych
brąz, odlew cyzelowany, moletowany, złocony i patynowany;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
podstawy w formie kwadratowych plint; cokoły cylindryczne, opasane dołem szerokimi, profilowanymi pierścieniami z drobną perełką wzdłuż krawędzi oraz moletowanym ornamentem palmetowym; na cokole jednego ze świeczników - nakładka z postacią putta - myśliwego - ze strzelbą, psem i trzymaną oburącz siecią ze złowionym ptactwem; na drugim cokole - skrzydlaty chłopczyk urywa gałązkę z krzewu, naginając ją w kształt łuku; trzony w formie półnagich uskrzydlonych postaci chłopięcych, stojących na kuli umieszczonej na wielopłatkowej rozecie; putta w uniesionych ramionach trzymają kosze z lancetowatych liści; z koszy wyrastają promieniście 4 ramiona zakończone cylindrycznymi tulejkami, na talerzykach zdobnych od spodu palmetami; pośrodku - przedłużenie trzonu zwieńczone piątą tuleją - w kształcie wazonu z moletowana przewiązką; sygn. na boku podstawy: „BCIA ŁOPIEŃSCY”;
brąz, odlew cyzelowany, moletowany, złocony i patynowany; wys. 46 i 46,3 cm, podstawy 9 x 9 cm, szer. ramion ca 17 cm.
22 000 zł