Nr katalogowy: 1022
The War in pictures
London 1948. Odhams Press Limited.
(Tomy: 1 - 6, komplet).
London 1948. Odhams Press Limited. (Tomy: 1 - 6, komplet).
Fotografie czarno-białe na każdej stronie, każdego tomu, łącznie około 2000 fotografii. 25 x 18 cm, piękna wydawnicza oprawa w płótnie, każdy tom posiada lico zdobione odmiennym, całostronicowym suchym tłokiem oraz odmienne wyklejki, niektóre w formie reprodukcji malarstwa batalistycznego, złocona tytulatura na grzbiecie. Każdy tom obejmuje jeden rok wojny.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, poza tym stan idealny.
Niezwykły, pieczołowicie zebrany materiał fograficzny dokumentujący rok po roku II wojnę światową m.in. Bitwę o Anglię z udziałem polskich lotników.
Odhams Press Limited - brytyjska firma wydawnicza założona w 1890 przez Williama Odhams działająca do końca 1968
400 zł