Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)
Nr katalogowy: 1120
Pożegnanie kozaka z dziewczyną
olej, płótno; 57,5 x 43 cm;
olej, płótno; 57,5 x 43 cm;
na odwrocie nalepka z adnotacją prof. Jerzego Sienkiewicza z 1970 roku, przypisującym autorstwo obrazu Adamowi Chmielowskiemu (1845-1916)
Stylistyka pracy wyraźnie wskazuje na monachijską szkołę bliską pracowni Józefa Brandta, a stąd na pędzel Wacława Pawliszaka (1866-1905)