Alfred NICKISCH (1872-1948)
Nr katalogowy: 142
Zima w Sudetach
olej, płótno; 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch
olej, płótno; 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch
Alfred Nickisch nazywany malarzem Karkonoszy. Pochodził z podwrocławskiej wsi Biskupice (Bischdorf). Studiował na wrocławskiej Kunstschule w pracowni malarstwa pejzażowego C. E. Morgensterna, następnie na Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe u prof. C. Grethe. W 1917 roku osiadł w Szklarskiej Porębie Górnej. Był współzałożycielem Związku Artystów Śląska i Stowarzyszenia Św. Łukasza w Szklarskiej Porębie.
4 000 zł