Nr katalogowy: 718
Komplet sztućców na 12 osób oraz środka stołu w kantynie
srebro próby 3 cechowane, stal; waga (bez noży), 3894 g.
Wiedeń, Silberwarenfabrik Thomas Dub,
lata 70.-80 XIX w. (przed 1889)
składający się z razem 98 sztuk: 12 łyżek do zupy (dł. 21,4 cm), 12 widelców i 12 noży do drugiego dania (dł. 21,1 cm i 25 cm), 12 widelców i 12 noży do przystawek (dł. 17,5 cm i 20 cm), 12 łyżeczek do herbaty i 12 do kawy (dł. 15,3 cm i 10,9 cm); 2 łyżek i 2 widelców dwuzębnych półmiskowych (dł. 27,1 cm i 26,5 cm), łyżki wazowej (dł. 32 cm); szczypców do cukru (dł. 16 cm), szczypców do szparagów (dł. 23 cm), 6 solniczek półkulistych obrzeżonych perełkowaniem, wewnątrz złoconych, na trzech nóżkach (wys. 3,5 cm, średn.
5,1 cm) oraz pieprzniczki tralkowej z ażurową nakrętką, dekorowanej trzema rzędami perełkowania (wys. 9,8 cm, średn. 4 cm); trzonki rozszerzające się, zaokrąglone na końcach, gładkie; na wszystkich częściach kompletu
grawerowany wiązany monogram CS; ostrza noży stalowe cechowane (THOMAS DUB/WIEN), dwa ostrza wymienione nie cechowane; trzonki noży dociążone; całość umieszczona w oryginalnej kantynie wyłożonej wewnątrz barwioną na bordo irchą z drukowaną złoto nazwą i adresem firmy (THOMAS DUB/ SILBERWARENFABRIK / WIEN / VII. ZIEGLERGASSE No 65), na wieczku monogram właściciela wygrawerowany na mosiężnej plakietce - CS;
srebro próby 3 cechowane (głowa Diany z próba i literą A, monogram TD,
na szczypcach JS i GK), stal; waga (bez noży), 3894 g.
Wiedeń, Silberwarenfabrik Thomas Dub, lata 70.-80 XIX w. (przed 1889)
Firma założona przez Thomasa Duba w 1838 roku, przejęta po jego śmierci przez
syna Vinzenza Carla. Istniała do 1922 r. Uważana za jedną z najlepszych
austriackich firm złotniczych