Stefan NORBLIN(1892-1952)ZdzisławKLESZCZYŃSKI
Nr katalogowy: 1006
Żywot Colombiny
Poemat. Z 23 [jest mylnie 33] barwnymi
obrazami Stefana Norblina. Warszawa-Łódź [1922].
Poemat. Z 23 [jest mylnie 33] barwnymi obrazami Stefana Norblina. Warszawa-Łódź [1922]. str. 77, 35 x 25 cm, oprawa wydawnicza płótno z tłoczonym złotem wizerunkiem kobiety z wachlarzem i kieliszkiem szampana, poemat złożony z wielu pojedynczych i
zatytułowanych wierszy, ozdobionych przepięknymi ilustracjami w klasycznej stylistyce art-deco.
Stan zachowania: przetarcia i zaplamienia oprawy, poluźniony blok, zaplamienia i zagięcia rogów kart, poza tym stan dobry,
Stefan Norblin, praprawnuk Jana Piotra Norblina,
- ilustrator, grafik reklamowy, malarz portrecista, projektant mody jak również sceStefan Norblin - ilustrator, grafik reklamowy, malarz portrecista, projektant mody jak również scenograf teatralny - należał w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego do grona najbardziej wziętych artystów. nograf teatralny - należał w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego do grona najbardziej wziętych artystów.