Nr katalogowy: 4
Album z fotografiami
Austro-Węgry, Wiedeń, firma introligatorska
Eduard Secher, XIX/XX w.
oprawa z brązowej skóry, z mosiężnymi, złoconymi okuciami i spinającą karty klamrą; pośrodku okładki wierzchniej nałożony monogram wiązany „RJ” w owalnym obramieniu, otoczony wicią kwiatową; w narożach -
panoplia w kolistych polach, również ujęte ażurem z wici roślinnej; na okładce z tyłu - w narożach aplikowane
rozety; wyklejka ze złotej, atłasowej tkaniny; na dolnej krawędzi wewnętrznej strony okładki - sygnatura
introligatora: „EDUARD SECHER WIEN”; album zawiera 15 kart o złoconych brzegach, z okienkami do fotografii
formatu gabinetowego i wizytowego; wewnątrz 103 fotografie rodzinne ppłk. Roberta Janoty + jedna kolorowa reprodukcja; większość zdjęć podpisana poniżej okienka ręcznie, ołówkiem; fotografie z rozmaitych atelier, od k. XIX w. do lat 30. XX w.;
Na pierwszej karcie ozdobna dedykacja w jęz. niemieckim dla podpułkownika Roberta Janoty od Korpusu
Oficerskiego Regimentu Piechoty, stacjonującego w Wiedniu, w koszarach w Baumgarten: „Zur freundlichen
Erinnerrung gewidmet vom Offiziers-Corps des Infanterie-Regiments von Baumgarten No 56, Ihren hochrerehrten Herrn Oberstlieutenant Robert Janota”;
skóra, mosiądz, karton, papier, 32 x 27 x 7,5 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, firma introligatorska Eduard Secher, XIX/XX w.