Nr katalogowy: 1613
Serwis deserowy (do kawy), z dekoracją kwiatową i rajskim ptakiem
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala,
lata 1919-1935
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywka, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami; razem 15 naczyń; zdobione barwnym motywem bukietu z malinowym i kremowym kwiatem, gałązką jagód, gałązkami kwiatowymi i z rajskim ptakiem; krawędzie złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
wymiary: dzbanek wys.22,5 cm, szer.22,3 cm;
cukiernica wys.10,6 cm, szer.17,5 cm;
mlecznik wys.6,5 m, szer.12,5 cm;
filiżanki wys.4,7 cm, średn.9 cm;
spodki wys.1,8 cm, średn.13,8 cm;
sygn. drukiem czarno- seledynowym: kartusz pod koroną, z napisem na zielonym tle: korona zamknięta/ Rosenthal/ IVORY/ BAVARIA , z podwieszonymi niżej dwiema girlandami i dwiema zielonymi kropkami nad kartuszem;
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala, lata 1919-1935