Nr katalogowy: 824
Album do fotografii
drewno, tektura, papier, skóra tłoczona, mosiądz,
32 x 27 x 8 cm.
Niemcy, k. XIX w.
zawierający 18 kart: 14 z okienkami na zdjęcia gabinetowe i 4 na formaty wizytowe; brzegi kart i krawędzie okienek złocone; oprawa z drewna i tektury, pokryta brązową skórą; wierzch zdobiony aplikacjami mosiężnymi: pośrodku wypukły, polerowany, ślepy kartusz, asymetryczny, ujęty małżowinami; nad hełmem - łabędź zrywający się do lotu; wokoło akantowe labry; w narożach kartusze z kaboszonami; spód oprawy zdobiony tłoczeniem z wzorem plecionki, wici roślinnej i stylizowanego łańcucha; grzbiet z 6 pasami tłoczeń geometrycznych; zapięcie w formie ażurowej, mosiężnej klamry (dołączonej luzem);
wyklejki ze złotym wzorem kwiatowym na błękitnym tle;
drewno, tektura, papier, skóra tłoczona, mosiądz, 32 x 27 x 8 cm.
Niemcy, k. XIX w.