Nr katalogowy: 823
Laska z głową psa
drewno, lakier, szylkret, srebro pr. 800, mosiądz;
Niemcy?; XIX/XX w.; repunca 1940-1944.
trzon z drewna lakierowanego, ze skuwką mosiężną na końcu; rączka łukowata, z szylkretu, zakończona srebrną, pełnoplastyczną głową psa, z szyją opasaną dębowymi liśćmi i żołędziami;
srebro oznakowane jedynie silnie zatartą, rzadko spotykaną cechą austriacką (!) o kształcie wydłużonego sześcioboku z głową tukana, dla srebra pr. 4 (800), bitą w Katowicach i Łodzi (!) w czasie II wojny Światowej;
drewno, lakier, szylkret, srebro pr. 800, mosiądz; dł. 89,6 cm, szer. rączki 11,3 cm.
[por. Michał Gradowski, „Znaki na srebrze”, Warszawa, 2010, s. 316].
2 200 zł