Nr katalogowy: 614
Talerz - patera w oprawie metalowej, z popiersiem Marii Antoniny (?)
Francja, Sevres (porcelana), 1857,
miniatura i oprawa mosiężna - wykonane
poza wytwórnią
talerz o różowym kołnierzu (dwustronnie) ze szlakiem niebieskiej wstążki z czterema kokardami, przeplecionej gałązkami kremowych różyczek; w złoconym, grawerowanym otoku w lustrze barwna miniatura: popiersie kobiety en trois quarts w prawo, w jasnoszarej peruce, sukni z błękitnymi rękawami szarfą z czarnego tiulu udrapowaną wokół głębokiego dekoltu (Maria Antonina?).
Talerz w oprawie mosiężnej(?) z trzema wolutowymi nóżkami z esownic sięgających krawędzi, z uchwytami - kółkami i metalowymi girlandami łączącymi nóżki;
porcelana (pa^te dure), farby naszkliwne, złocenia grawerowane, oprawa metalowa- mosiężna(?) wys. patery 11,7 cm, talerz wys. ok. 3 cm, średn. 24 cm;
sygn. szkliwnie zielenią chromu” w leżącej owalnej ramce: S 57
Francja, Sevres (porcelana), 1857, miniatura i oprawa mosiężna - wykonane poza wytwórnią
1 000 zł