Nr katalogowy: 609
Dzbanek i imbryk w futerałach w stylistyce art deco
Niemcy, Weiden, Porzellanfabrik
Weiden Gebr. Bauscher
po 1920 roku - okres międzywojenny.
cylindryczny dzbanek i kulisty imbryk z płaskimi pokrywkami, w metalowych futerałach- „termosach” zamykanych na skobelki na zawiasach i wyściełanych filcem, na kulistych nóżkach oraz z uchwytami z kremowej sztucznej masy imitującej kość. Kulista cukiernica z uchami i pokrywką oraz mały mlecznik o metalizowanych srebrnych brzuścach; porcelana biała, porcelana srebrzona - galwanizowana, oprawy z metalu niklowanego, masa ebonitowa(?) kremowa, filc; wymiary z futerałami: dzbanek - wys. 22,3 cm, średn. 11,3 cm; imbryk - wys. 12,8 cm, średn. ok. 12 cm, dł. 19,5 cm; cukiernica - wys. 10,3 cm, średni. 10 cm, szer. z uchami 14,5 cm; mlecznik - wys. 6,7 cm, średn. 7,5 cm, dł. z uszkiem 10,5 cm;
sygn. drukiem szaro-zielonym podszkl. (dzbanek, imbryk) w owalnej opasce: . BAUSCHER . WEIDEN ., w środku
krąg z literami BW, niżej: D.R.P; na cukiernicy brak D.R.P., na mleczniku: D.R.P.; na oprawach metalowych od spodu wyciski: D.R.P.
Niemcy, Weiden, Porzellanfabrik Weiden Gebr. Bauscher (zał. 1881), po 1920 roku - okres międzywojenny.
Wyroby znanej wytwórni bawarskiej, specjalizującej się w produkcji naczyń do hoteli, zakładów, gastronomicznych, sanatoriów etc. Interesujące przykłady porcelany art deco z metalowymi futerałami zabezpieczającymi dodatkowo przed utratą ciepła oraz popularną od początku XX stulecia
dekoracją srebrzoną - tutaj dostosowaną do wzornictwa dzbanków.