Komplet sztućców w kantynie drewnianej - 180 sztuk
plater cechowany; Francja,
Ravinet d’Enfert (1882-1984), 1 ćw. XX w.
składający się z 12 łyżek do bulionu (dł. 19,1 cm), 12 łyżek do zupy (dł. 22,2 cm), 12 widelców i 12 noży do przystawek (dł.
18,7 cm i 23,2 cm), 24 widelców i 24 noży do drugiego dania (dł. dł. 21,7 cm i 25,2 cm), 12 widelców i 12 noży do ryb (18,9 cm i 21,8 cm) , 12 łyżeczek do herbaty i 12 łyżeczek do kawy (dł. 13,7 cm i 10,9 cm), 12 łyżeczek do lodów ze
złoconymi czerpakami (dł. 13,6 cm), 12 widelczyków (dł. 12,5 cm) oraz sztućców środka stołu - łyżki do cukru-pudru z
czerpakiem ażurowym w formie muszli (dł. 16 cm, szer. 5 cm), szczypiec do cukru zakończonych pazurkami (dł. 12,2 cm),
łopatki i widelca do ryb (dł. 28,7 i 24,7 cm), łyżki do sosu owalnej, z wylewem z boku wewnątrz złoconej (dł. 18,5 cm,
szer. 8,5 cm), widelca trójzębnego z podpórką i noża do pieczystego (dł. 28,5 i 31,9 cm), łyżki sałatkowej ze złoconym
czerpakiem (dł. 21,5 cm, szer. 4,5 cm), łopatki do lodów (dł. 24,5 cm, szer. 7,3 cm), widelca i łyżki do sałaty z trzonkami
dociążonymi i czerpakami z masy imitującej róg ( dł. 28,8 cm i 29 cm), łyżki wazowej z czerpakiem półkulistym (dł. 33 cm);
sztućce z trzonkami łopatkowatymi dekorowanymi gałązkami laurowymi, uskrzydlonymi pochodniami, zakończonymi
karczochem, a u nasady rozetkami z palmetą; trzonki noży dociążone, ostrza stalowe;
plater cechowany (METAL BLANC w kwadracie, znak firmy z monogramem RD oraz R&Cie i 84 - oznaczenie grubości
srebrzenia).
Francja, Ravinet d’Enfert (1882-1984), 1 ćwierć XX w.