Nr katalogowy: 612
Kobieta z listem
porcelana, farby ceramiczne, złocenia;
Miśnia, XIX/XX w.
na kolistej, rocaillowej podstawie z plastyczną dekoracją kwiatową - młoda kobieta w tanecznym kontrapoście, w błękitno - seledynowej spódnicy w kwiaty, wiśniowym żakieciku z baskinką i falbankami przy rękawach i dekolcie, w żółtym
kapelusiku; w uniesionej lewej dłoni trzyma płaski, przewiązany pakiet (list?), prawą dłonią podtrzymuje połę spódnicy; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby ceramiczne, złocenia; wys. 26 cm, średn. podstawy 9,4 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze;
Miśnia, XIX/XX w.