Nr katalogowy: 201
Bachantka z faunikiem i lwicą
glinka terakotowa brązowo-szara, z lekką patyną;
Niemcy, Berlin (?), Bernhard W. E. Romer (1852-1891)
ceramiczna grupa rzeźbiarska na owalnej, niskiej podstawie: młoda naga kobieta w wieńcu z winorośli siedząca na wzniesieniu - występie z narzuconą draperia; mocno odchylona do tyłu, w lewej dłoni trzyma winne grono, prawą ręką podtrzymuje siedzącego na kolanach rozkapryszonego, płaczącego chłopca - fauna, opierając lewą stopę o grzbiet siedzącej u jej stóp, liżącej się lwicy (pantery?);
glinka terakotowa brązowo-szara, z lekką patyną; wys. 36 cm, podstawa 26 x 18 cm; sygn. ryta z tyłu cokołu u dołu: B. Roemer 1879.; wewnątrz podstawy papierowa nalepka (wystawowa?) z drukowaną informacją o autorze: „RoANmer, Bernhard Wilhelmm Erdmann, Bildhauer, *Gross-Streliz (Schles.) 21.2.1852 † Berlin 30.6.1891 Schu¨ler von A.Wolff, 1879/81 in Rom“.