Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)
Nr katalogowy: 140
Gęsiarka, 1881
olej, tektura; 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki i Antykwarnii Abe Gutnajera (Warszawa, ul. Mazowiecka 11) z nr. 1890?, autorem, datą powstania obrazu 1881, tytułem i ceną pracy.
Lit. ogólna: Malarz polskiego krajobrazu. Roman Kochanowski 1857-1945, koncepcja i opr. Tadeusz Lewkowicz, szkic biograf. Wiktor Trościanko, Monachium 1972, na s. 44 zamieszczony rysunkowy szkic do oferowanego obrazu pt. Pastuszka; Roman Kochanowski (1857-1945). W 150. rocznicę urodzin [katalog wystawy - kurator Zofia K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom b.r. [2007?] - tu min. bogato ilustrowany Katalog prac Romana Kochanowskiego [autorzy opracowania nie znali oferowanego obrazu].
10 000 zł