Jan MATEJKO
Nr katalogowy: 3
„Album 15 obrazów”
Nakładca Franciszek Bondy,
Wiedeń 1893
Nakładca Franciszek Bondy, Wiedeń 1893
oryginalna, ozdobna oprawa wydawnicza, tłoczona, złocona, sygn. F. Gogl. Wiedeń, czerwone płótno 51 x 36 cm, 15 heliograwiur na oddzielnych kartach, karta tytułowa, dwie karty z opisami obrazów. Przetarcia, naddarcia, zaplamienia poza kompozycjami, poza tym stan dobry.
Najpiękniejsza i unikatowa teka graficzna Jana Matejki wydana przez najlepszego wydawcę polskich malarzy XIX wieku.