Nr katalogowy: 617
Filiżanka ze spodkiem, z purpurową dekoracją kwiatową w typie dalekowschodnim
porcelana, purpura fioletu naszkliwnie, złocenia;
Miśnia, 3 ćw. XVIII w.
filiżanka półkulista na obręczowej stopce, spodek miseczkowy; drobno kanelowane wewnątrz. Dekoracja kwiatowa w tonacji malinowej, z motywem skały i kwitnących pędów peonii, chryzantem i śliwy; wokół wewnętrznej krawędzi filiżanki i brzegu spodka szlak kwiatowy ze złotymi rozetami, w dni filiżanki gałązka kwiatowa;
filiżanka - wys. 5 cm, średn. 8,2 cm,
spodek - wys. 3,8 cm, średn. 13,7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze,
wyciski: filiżanka - 52, spodek - 23.
Miśnia, 3 ćw. XVIII w.