Nr katalogowy: 824
Ekrytuar z figurką górala
marmur różowy, brąz - odlew złocony
i patynowany, porcelana;
Polska, 1 ćw. XX w.
zestaw przyborów na biurko:
1/ prostokątna, marmurowa podstawa na 4 lwich, uskrzydlonych łapach z brązu złoconego, z wyżłobieniem na pióra i parą cylindrycznych, moletowanych kałamarzy z brązu, z pokrywkami zwieńczonymi karczochem na rozecie akantowej
i z porcelanowymi wkładami; w głębi pośrodku - na kwadratowej, marmurowej plincie - figurka górala w portkach, serdaku i zarzuconej na ramiona guni; na głowie kapelusz, w prawej ręce fajka, w lewej - ciupaga;
2/ suszka z marmuru i drewna, zwieńczona owalną rozetą z karczochem, boczki z brązu, zdobne perełką;
3/ przycisk prostokątny, marmurowy, z takim samym uchwytem, jak suszka;
4/ popielniczka marmurowa, owalna, z wgłębieniem; na brzegu - kaczuszka z brązu złoconego;
marmur różowy, brąz - odlew złocony i patynowany, porcelana;
1/ 23,2 36,5 x 23,8 cm;
2/ 8,5 x 12,5 x 7 cm;
3/ 7 x 13,2 x 8,5 cm;
4/ 4,6 x 16 x 11 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.