Nr katalogowy: 622
Kufel z pejzażem dalekowschodnim z architekturą
Wyrób europejski?, Chiny? XIX w.
cylindryczny; wokół brzuśca dekoracja kobaltowa z pejzażem nad wodą, łódkami na wodzie, pawilonami chińskimi, budynkami na wyspie i mostkiem na pierwszym planie; podwójnie przeplecione uszko osadzone w czerech trójkątnych „skuwkach”; szkliwo ze skazami , niedolania szkliwa na spodzie i krawędziach;
porcelana, kobalt podszkliwny (dekoracja malowana z użyciem szablonu?); wys. 12 cm; średn. 10,5 cm;
nie sygn.
Wyrób utrzymany w stylistyce dalekowschodniej; cechy technologiczne i dekoracja wskazują raczej na proweniencję europejską.