Nr katalogowy: 614
Plakieta emaliowa z miniaturą mitologiczną , w ramce drewnianej
Europa Zachodnia - Francja?, Niemcy? - XIX w.?
plakietka prostokątna w drewnianej profilowanej ramie; barwna miniatura narracyjna : w scenerii pejzażowej z fragmentem zarośli nad wodą nagi, brodaty mężczyzna w czerwonej rozwianej draperii, z trójzębem w uniesionej ręce (Zeus?, Neptun?) stojący na płaskim rydwanie zaprzężonym w dwa konie;
podtrzymuje odchyloną mocno do tyłu kobietę w błękitnej tunice, z kołczanem i łukiem w dłoni (Diana?, Artemida?), broniąc ją przed przykucającym z boku faunem (Satyrem?, Panem?) ze strzałą wbitą w prawe udo, szarpiącym fioletową draperię spowijającą kobietę; pęknięcie ukośne emalii z drobnymi ubytkami, kilka rys;
emalia malarska na miedzi, kontremalia na odwrociu (szaro-niebieska), rama drewniana, złocona;
plakieta 9,7 x 8,3 cm; ramka 17,5 x 16,5 cm.