Jan CYBIS (1897-1972)
Nr katalogowy: 406
Saska Kępa, 1946
olej, tektura; 27 x 35 cm
sygn. p. d.: J. Cybis
olej, tektura; 27 x 35 cm
sygn. p. d.: J. Cybis
na odwrocie nalepka wystawiennicza z wystawy indywidualnej w Muzeum Wielkopolskim (obecnie Muzeum Narodowe) w Poznaniu z 1948 [artysta wystawił 96 prac - 45 obrazów olejnych, 51 akwarel].
Obraz wymieniony w:
wstęp Z. Kępiński, Wystawa Zbiorowa Jana Cybisa, Poznań 1948, poz. 19;
T. Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, poz. 104
Widok z okna pracowni na Saskiej Kępie, gdzie artysta mieszkał przy ulicy Walecznych 28 w latach 1945-1957.