STRYJEŃSKA Zofia
Nr katalogowy: 5
Piastowie
Warszawa 1929; wydał J. Mortkowicz.
42 x 30 cm.
Warszawa 1929; wydał J. Mortkowicz. 42 x 30 cm.
Oryginalna wydawnicza teka płócienna, tłoczona, złocona, w środku oryginalna teka kartonowa, 22 tablice każda w oryginalnym wydawniczym passe-partout z tłoczonym imieniem króla i firmowym znakiem wydawcy. [stan zach.: bardzo dobry, niewielkie otarcia oprawy].
Podobizny pierwszych władców Polski z dynastii Piastów. Teka ta powstała w związku z projektem inscenizacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Skałka”.
Rzadkość antykwaryczna.
4 500 zł