Nr katalogowy: 4
KSIĘGA Jazdy Polskiej
Warszawa 1938. 31 cm.
Oprawa wydawnicza: półskórek z epoki, złocenia.
Warszawa 1938. 31 cm. Oprawa wydawnicza: półskórek z epoki, złocenia, na licu złocony miecz, na tyle ślepy tłok - ułańskie czako. [stan zach.: dobry,
niewielkie przetarcia, podklejenia].
Pomnikowe, bogato ilustrowane dzieło wydane pod honorowym patronatem Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza upamiętniające blisko tysiącletnią tradycję polskiej kawalerii. Ilustracje specjalnie dla tego wydawnictwa wykonali M. Bylina, S. Gepner, S. Haykowski i X. Koźmiński. Poza tym reprodukcje dzieł m.in. Kossaków, dokumentalne fotografie, metryki pułków, bitwy, sztandary, szable, lista poległych kawalerzystów i artylerzystów konnych, lista odznaczonych Virtuti Militari.