827
Ikona - Matka Boska Włodzimierska tempera, deska, 32 x 27 cm.
Rosja?, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza 3 800 zł

828
Ikona - Maria Magdalena tempera, deska; 63 x 44,5 cm;
pocz. XIX w.
Cena wywoławcza 4 700 zł

829
Ikona w kiocie - Wniebowstąpienie tempera, deska, srebrna koszulka pr. 84,
całość 19,5 x 17 x 6 cm.
Rosja, 1871 r.
Cena wywoławcza 6 000 zł

830
Ikona - Archanioł Gabriel tempera, deska; 51 x 26 cm (ikona zwieńczona łukiem).
Rosja, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza 4 900 zł

DROUOT, XX w.

831
Owczarki alzackie - rzeźba gabinetowa art deco marmur, metal, dł.: 56,5 cm, wys. 36 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza 2 800 zł

832
Tancerka - rzeźba gabinetowa art deco brązy, srebrzony i złocony, podstawa kamień;
wys. 26,5 cm, dł. 35 cm;
Cena wywoławcza 4 600 zł

833
Figura męskiego bóstwa buddyjskiego - Śiwa? drewno złocone; wys. 21 x 28 x 9 cm;
Indie?, Nepal?, koniec XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza 3 500 zł

834
Kadzielnica orientalna brąz, wys. 42 cm; [brak jednego dzwonka]
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 2 400 zł

835
Lampa porcelanowa (naftowa) Imari, w oprawie z brązu , z kloszem szklanym Porcelana: Chiny?, XIX w.; montaż z brązu: Francja,
Paryż (palnik firmy B. E. C. Victorieux), XIX/XX w.
Cena wywoławcza 3 400 zł

836
Mapa sztabowa Warszawy - Generalnego Sztabu Czerwonej Armii druk barwny, papier; 45 x 38 (w świetle oprawy);
pierwsze wydanie, 1941 r.
Cena wywoławcza 3 400 zł

837
Szabla austriacka, kawaleryjska stal, drewno, jaszczur; dł. całk. 78 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, Hugo Anger; k. XIX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

838
Para lampek biurkowych prod.: Stołeczne Zakłady Metalowe nr 2
Przemysłu Terenowego w Warszawie
Cena wywoławcza 2 000 zł

839
Zegar kominkowy, portykowy, empirowy brąz złocony; wys. 68 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 15 000 zł

840
Zegar ścienny typu kartel Francja, Paryż, firma VINCENTI oraz RICHOUD,
po poł. XIX w.
Cena wywoławcza 16 000 zł

841
Kilim osnowa lniana, wełna; 196,5 x 286 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

842
Dywan bawełna merceryzowana, z jedwabnym połyskiem;
284 x 154 cm.
Bliski Wschód?, Indie?, XX w.
Cena wywoławcza 1 500 zł

843
Kilim osnowa lniana, wełna; 276 x 197 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

844
Kobierzec kazach osnowa - wełna; wątek i runo - wełna czerwona (3);
runo wysokie, wiązane symetryczne; 193 x 103 cm;
Kaukaz, k. XIX w.
Cena wywoławcza 4 800 zł

845
Kobierzec hamadan osnowa, wątek - bawełna; runo - wełna wiązana
symetrycznie; 207 x 132 cm;
Persja pn. - zach., k. XIX w.
Cena wywoławcza 6 000 zł

846
Churdżin Beludż - Torba osnowa, wątek i runo - wełna; 190 x 66 cm;
Beludżystan, pogranicze Persji i Afganistanu,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 2 400 zł

847
Wilki do kominka brąz (ze śladami złocenia); żelazo; wys. 35 cm, dł. 91 cm;
po rozsunięciu 121 cm; głęb. ca 15,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.
Cena wywoławcza 1 800 zł
Cena oferowana 1 700 zł

848
Kabinet barokowy dębina; 37,8 x 56 x 34 cm.
Europa Środkowa, XIX w. z wykorzystaniem
elementów mebla z XVII w.
Cena wywoławcza 2 400 zł

849
Chińska skrzynka drewniana drewno, zamknięcie i zawiasy mosiężne;
21 x 37 x 22 cm;
Daleki Wschód, I poł. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

850
Kinkiety art deco - 4 sztuki mosiądz polerowany, szkło dwuwarstwowe
przezroczyste i kremowe;
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

851
Żyrandol sześcioświecowy mosiądz, szkło prasowane i szlifowane;
wys. ok 80 cm, szer. ramion 58 cm;
Włochy, Murano?, XX w.
Cena wywoławcza 5 700 zł

901
Biurko art deco orzech, mahoń;
78 x 112,6 x 64 cm.
Polska, koniec lat 20. XX w.
Cena wywoławcza 4 800 zł

902
Kwietnik art deco orzech, róża, sosna, sklejka,
117 x 102,5 x 34,5 cm.
Polska, przełom lat 20. i 30. XX w.
Cena wywoławcza 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

903
Stolik art deco orzech, sklejka sosnowa; 71 x śr. 75 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza 1 200 zł

904
Bufet art deco sosna, sklejka, orzech, mahoń, palisander, jawor,
brzoza, czeczota tujowa, stal niklowana, szkło;
253 x 143,2 x 62 cm; Polska, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 8 500 zł

905
Biurko w stylu art deco orzech, mahoń, sosna, sklejka sosnowa;
80 x 160,5 x 84 cm.
Cena wywoławcza 6 000 zł

906
Kredens secesyjny mahoń, jawor, orzech; 179 x 79,8 x 43 cm.
Polska Południowa (Galicja), pocz. XX w.
Cena wywoławcza 3 800 zł

907
Szafka w stylu secesyjnym buczyna, brzoza, orzech, 157,8 x 48,5 x 39 cm.
Europa Północna, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 4 000 zł

908
Stół art deco palisander, róża; 79,5 x 120 cm;
wkład dwuczęściowy: 61 x 120 cm.
Cena wywoławcza 7 600 zł
Cena oferowana 7 000 zł

909
Komplet mebli giętych buczyna;
Polska Południowo-Wschodnia (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza 9 000 zł

910
Szafka barokowa dębina, sosna; 153,3 x 169 x 56,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), XVIII w.
- po naprawie w XX w.
Cena wywoławcza 8 500 zł

911
Szafka eklektyczna dębina, sosna; 146 x 90 x 50,3 cm.
Polska, koniec XIX w.
Cena wywoławcza 4 500 zł

912
Szafa sieniowa w stylu barokowym sosna, dębina, orzech, stal; 237 x 210 x 80;
Niemcy północno-zachodnie (Dolna Saksonia),
pocz. XIX w.
Cena wywoławcza 40 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

913
Szafka w stylu Ludwika Filipa świerk, mahoń; 103,5 x 77 x 42 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza 3 500 zł

914
Stolik klasycystyczny mahoń, jawor, kość, sosna; 77,8 x 66 x 44,5 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza 2 500 zł

915
Fotel klasycyzujący brzoza; 88,5 x 58,5 x 56 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 3 500 zł

916
Kanapa biedermeier sosna, mahoń, jawor; 94,3 x 224,5 x 77,5 cm.
Niemcy Północne (?), ok. 1835
Cena wywoławcza 5 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

917
Szafka biedermeierowska świerk, mahoń; 148,3 x 65 x 42,2 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1835
Cena wywoławcza 3 500 zł