1
Pola Negri fotografia czarno biała, brom, papier;
13,5 x 8,5 cm
Cena wywoławcza 900 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Jesienna noc fotografia czarno-biała, brom, papier;
11,2 x 16 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

3
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych LXXV, Warszawa 1936 Okazjonalny, ekskluzywny album z historią „Zachęty”, z 64 planszami
rotograwiurowymi z reprodukcjami doborowych prac artystów polskich;
Cena wywoławcza 240 zł
Cena sprzedaży 390 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

4
Pejzaż z Prowansji litografia barwna, papier;
46,5 x 57 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza 1 500 zł

5
Chaim GOLDBERG (1917-2004) Chasydzkie wesele
litografia barwna, papier;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

6
Tatry - Giewont drzeworyt barwny, papier; 21,5 x 25 cm (wymiar odbitki);
22,8 x 25,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 300 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Michel FINGENSTEN (1884-1943)

7
Lesbos - Ex libris Carlotta litografia (piórko), papier; 15,3 x 10,8 cm (odcisk płyty),
15,8 x 11,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Michel FINGENSTEN (1884-1943)

8
Ekslibris erotyczny: Ex eroticis akwaforta, sucha igła, moleta, papier; 14,5 x 9,8 cm (odcisk płyty),
16,8 x11,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Artysta nieokreślony, japoński, XIX w.

9
Erotyk drzeworyt barwny, papier;
14,5 x 10 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 300 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

10
Akt kobiety, 1922 litografia barwna, papier;
60,5 x 49,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 900 zł

Salvador DALI (1904-1989)

11
Jean de La Fontaine litografia, papier; 59 x 41 cm (wymiar odbitki),
64 x 45 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 200 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

12
Starzec akwaforta, akwatinta, papier; 30,4 x 23,3 cm (wymiar odbitki);
31,6 x 24,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 600 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

13
Barbakan w Krakowie litografia, papier;
30 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 900 zł

Feliks LIPNICKI, XIX w.

14
Dyplom z wizerunkiem Matki Bożej i Anioła miedzioryt, papier; 42 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji: F. Lipnicki SC.
Cena wywoławcza 1 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

15
Akt męski - postać leżąca ołówek, papier;
20 x 27 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 200 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

16
Pejzaż, 1922 tusz lawowany, papier szary;
10 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 800 zł

17
Siedząca posta ołówek, papier; 31,6 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza 1 300 zł

18
Akt kobiety stojącej ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza 1 300 zł

Witold RZEGOCIŃSKI (1883-1969)

19
Jesienne liście ołówek, papier;
26,7 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

20
Zaprzęg z okolic Ciechocinka, ok. 1930 ołówek, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza 1 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

21
Włoskie impresje, ok. 1907 ołówek, papier; 19 x 15 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: 18 Marca 1907 ? (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

22
Comédiens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902 ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę w obrębie kompozycji: 14/ X 02
Cena wywoławcza 4 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

23
Atelier Gérôme aux Beaux-Arts [Pracownia J.-L. Gérôme’a w paryskiej akademii], 1902 ołówek, czarna kredka, papier, 21,5 x 17 cm;
l. d.: faksymile artysty: Eug Zak.
Cena wywoławcza 4 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

24
Un ami peintre [Przyjaciel malarz], 1902 ołówek, czarna kredka, papier,
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

25
Femme assoupi [Kobieta ukojona], 1902 ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
Cena wywoławcza 4 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

26
Zaślubiny piórko, tusz, papier; 30,4 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza 1 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

27
Król przemawia piórko, tusz, papier; 31 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza 1 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

28
Zestaw trzech rysunków Buczacz
Madonna z Dzieciątkiem
Studia głów
Cena wywoławcza 13 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

29
Łukasz Górka - szkic do obrazu "Unia Lubelska" ołówek, papier;
12 x 9 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 14 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

30
Obraz: Busia na tle Morskiego Oka, 1928 i pamiątki związane z osobą artysty olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. wraz z dedykacją: Pani Busi - Jerzy Kossak / 1928
Cena wywoławcza 20 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Roman JAROSZ (1888-1932)

101
Karuzela w lunaparku gwasz, papier,
45,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

102
Wiosna w górach pastel, papier; 44 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza 3 500 zł

103
Akt, 1912 akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

104
Portret Władysława Nowotarskiego, 1923 akwarela, na podrysowaniu, papier;
48,8 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

105
Adam Asnyk z muzą tusz, gwasz, brązowy papier;
44,5 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 8 000 zł

Chrystian BRESLAUER (1802-1882)

106
Pejzaż z domem wiejskim wśród drzew, ok. 1850 ołówek, akwarela, gwasz, papier;
16,2 x 14,2 cm;
Cena wywoławcza 3 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Góral pastel, tektura; 48 x 73,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: St. Górski
Cena wywoławcza 3 500 zł

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

108
Martwa natura z kwiatami doniczkowymi i jabłkiem akwarela, papier;
70 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

109
Huzar, ok. 1850-55 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 31 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 65 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

110
Wzburzone morze, 1927 gwasz, tektura; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1927
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)

111
Łódki w porcie gwasz, papier, 21 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: MEWA LUNKIEVICZ. 1931.
Cena wywoławcza 8 000 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

112
Wizna akwarela, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Międzybłocki
Cena wywoławcza 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

113
Kapliczka w Bystrej, 1916 akwarela, papier; 53,5 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JFałat/ Bystra / 1916
Cena wywoławcza 23 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

114
Głowa chłopca tempera, gwasz, karton;
44 x 33,5 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA;
Cena wywoławcza 10 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

115
Portret mężczyzny, 1933 pastel, papier; 49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.
Cena wywoławcza 3 200 zł

116
Renia w altanie, 1911 akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

117
Portret dziewczyny, po 1913 pastel, papier, 31 x 26 cm;
sygn. p. g.: Eug. Zak
Cena wywoławcza 110 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

118
Brzoza jesienią, ok. 1900 olej, deska; 23,3 x 14,2 cm;
Cena wywoławcza 10 000 zł