Nr katalogowy: 920
Sekretera barokowa
orzech, dębina, sosna; 102 x 101 x 62 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w.
(renowacja, rekonstrukcja XX w.)
o prostych bokach, z ukośnie ułożona odkładana klapa i trzema szufladami u dołu, na toczonych nogach, fornirowany, intarsjowany wstęgami. We wnętrzu sekreterowym osiem różnej wielkości szufladek, pośrodku u dołu wnęka i przesuwne wieko ze schowkiem we wnętrzu oskrzynienia. Powierzchnie ujęte obramieniem, ozdobione wijącymi się wstęgami tworzącymi faliste pola;
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w. (renowacja, rekonstrukcja XX w.)
Typowa sekretera barokowa o charakterystycznej formie i dekoracji właściwej dla środkowo-europejskich warsztatów stolarskich.