Nr katalogowy: 620
Miska toaletowa dzbanek na wodę, z dekoracją roślinną z motywem wróbelków
Anglia, Staffordshire - Hanley, wytwórnia Brown
- Westhead, Moore and Co., kon. XIX w.
płytka miska do umywalni i dzbanek na wodę o kulistym brzuścu, cylindrycznej szyjce, dziobkiem wymodelowanym wzdłuż krawędzi i uchwytem z motywem roślinnym. Dekorowane drukiem wiśniowym, z motywami wróbelków siedzących na drewnianej poprzeczce oplecionej bluszczem, na liściach łopianu lub grzybach oraz gałązkami miłorzębu, bluszczu i topoli; drobne wyszczerbienie krawędzi dzbanka, pęknięcie z odpryskiem na obręczy dennej miski, przetarcia i porysowania szkliwa;
fajans delikatny, druk wiśniowy, szkliwo ołowiowo - boraksowe;
miska - wys. 14 cm, średn. 39 cm;
dzbanek - wys. 28,5 cm;
sygn. (miska i dzbanek) wyciskiem: T. C. BROWN WESTHAD MOORE & CO. oraz romb z określeniem numeru patentu i datą;
drukiem wiśniowym: w kręgu z napisem CANOVA u dołu umieszczona tarcza 4 -polowa pod koroną, z literami BWM & Co.
na ukośnej banderoli, poniżej w prostokącie: COPYRIGHT/ DEPOSE.
Anglia, Staffordshire - Hanley, wytwórnia Brown- Westhead, Moore & Co., kon. XIX w.