Serwis deserowy ze szlakiem barwnych miniatur wg Jeana Fragonarda
Niemcy, Selb, Rosenthal AG, 3 ćw. XX w.
zespół składa się z 2 wysokich cylindrycznych dzbanków, 2 cylindrycznych cukierniczek, 2 mleczników 13 kielichowych filiżanek na stopkach z 13 spodkami, 13 talerzyków deserowych, płaskiej talerzowej patery i podłużnej paterki płaskiej, prostokątnej (razem: 47 sztuk). Naczynia kobaltowe, z pasami złoceń roślinnych i ornamentalnych, zdobione szlakiem
barwnych miniatur - scenek dworskich w scenerii parkowej wpisanych w złocone arkadki, wokół kołnierzy talerzyków i spodków, brzuśców filiżanek, dzbanków i cukiernic; miniatury o powtarzających się 4 motywach: para konwersująca, para tańcząca, para flirtująca oraz mandolinista i dama, wszystkie z sygnaturą: Fragonard u dołu; w kręgu lustra na talerzach, spodkach i paterze - wybrana miniatura w powiększeniu; niewielkie wyszczerbienie przy brzegu 1 spodka;
porcelana, kobalt (bleu roi),złocenia błyszczące i wypukłe drukiem, z użyciem szablonu; druk barwny nakładany ręcznie; dzbanki - wys. 24,5 cm, średn. 9,8 cm,
cukiernice - wys. 10,5 cm, średn. 8 cm,
mleczniki - wys. 8,5 cm, średn. 6 cm,
filiżanki - wys. 8 cm, średn. 7,8 cm,
spodki - wys. 2 cm, średn. 15 cm,
talerzyki - wys. 2 cm, średn. 19,6 cm,
patera - wys. 1,5 cm, średn. 33 cm,
paterka podłużna - wys. 2 cm, 36 x 15,6 cm;
naczynia sygn. drukiem: złocony owalny kartusz ze złotą literą R pod koroną na zielonym polu, na talerzykach i dzbankach dodatkowo napisy: Handmalerei i Germany; patery sygn. zielenią chromu: w kręgu z napisem PORZELLAN MANUFAKTUR SELB wpisane skrzyżowane róże pod koroną, niżej: ROSENTHAL GROUP/ GERMANY/ v / -