Nr katalogowy: 611
Serwis deserowy Pompadour, ze złoceniami
Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthal,
lata 40. / 50. XX w.
zespół dla 10 osób; składa się z dzbanka do kawy, dzbanka do herbaty, mlecznika, cukiernicy, 10 filiżanek ze spodkami, 10
talerzyków deserowych i płaskiej talerzowej patery; razem: 35 naczyń o puklowanych, 4-dzielnych brzuścach, roślinnym-wolutowym reliefie wokół krawędzi dzbanków, filiżanek oraz kołnierzy talerzyków i spodków; odcinkowe,
wolutowe ucha, rozetowe uchwyty pokrywek i krawędzie naczyń złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
dzbanek do kawy - wys. 29 cm, szer. 26 cm,
dzbanek do herbaty - wys. 19 cm, szer. 28,5 cm,
mlecznik - wys. 15 cm,
cukiernica - wys. 14 cm, szer. 18,5 cm,
filiżanki - wys. 6,6 cm, średn. 9,8 cm,
spodki - wys. 2 cm, średn. - 15,7 cm,
talerzyki - wys. 2 cm, średn. 19,8 cm,
patera - wys. 3,2 cm, średn. 28 cm;
sygn. druk zielenią chromu: Rosenthal/ korona zamknięta/ SELB - GERMANY/ POMPADOUR, złocone i wyciskane znaki
cyfrowe.
Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthal, lata 40. / 50. XX w.
Pompadour (serwis do kawy i herbaty) to jeden z najstarszych wzorów znanej bawarskiej wytwórni, wprowadzony w latach 90. XIX stulecia.