818
Zegarek naręczny firmy TISSOT złoto pr. 3, szkło; skóra;
Szwajcaria, firma TISSOT, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Edward WITTIG (1879-1941)

819
Nóż do papieru brąz; dł. 32, 3 cm, szer. 9,7 cm, głęb. 1 cm.
Polska, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

820
Zegarek podróżny z budzikiem i repetierem Niemcy, 2 tercja XVIII w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

821
Laska z monogramem „LH” drewno, srebro; dł. 92,5 cm, szer. z rączką 11,5 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

822
Ekrytuar secesyjny marmur, brąz; wys. 8,8 cm, szer. 28,3 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

823
Jad (judaikum) mosiądz, emalia, drobne kamyki (turkus, koral);
Europa Środkowa, Rosja?; XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

824
Kadzielniczka chińska brąz, odlew patynowany;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

825
Waza zdobiona emalią brąz, emalia biała, niebieska, czerwona,
zielona, żółta, czarna;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

826
Szopka Bożonarodzeniowa Niemcy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

827
Stojak na choinkę, z polifonem drewno toczone, czernione, żeliwo,
blacha tłoczona; stal;
Niemcy, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

828
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, firma Emil ERICH und Albert GRAETZ
(zał. 1866); k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

829
Lampa naftowa Francja, Limoges (korpus porcelanowy), mal. A. Gillari;
Niemcy, Berlin, firma Carl Holy (palnik); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

831
Lampa elektryczna, art deco Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

832
Lampka naftowa zdobiona emalią Francja, Morbier, firma Armand und Pierre GAUDARD
(czynna od 1869); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

833
Barometr ścienny, z termometrem Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 300 zł
Cena sprzedaży 300 zł

Emile GALLE (1846-1904)

834
Taca zdobiona intarsją Francja, Nancy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

835
Samowar z płukalnicą Rosja , Tuła, fabryka Braci BATASZEW, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

836
Kandelabr 3-świecowy Berlin lub Gliwice, Królewskie
Odlewnie Żeliwa?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

837
Tłok pieczęci lakowej brąz patynowany;
Rosja (?); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

Józef FAJNGOLD ? (1910-1998)

838
Plakieta „Feliks Dzierżyński” blacha miedziana, repusowana;
Polska, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

839
Plakieta z motylem MORPHO MENELAUS Brazylia, Nowa Teutonia; oprawa Niemcy, po 1938.
Cena wywoławcza. 650 zł
Cena sprzedaży 650 zł

840
Para kandelabrów 4-ramiennych, 5-świecowych, w stylu II Cesarstwa Europa Zachodnia, Austro-Węgry?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

841
Patera z łabędziami brąz patynowany, częściowo złocony i srebrzony;
Anglia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

842
Ikona - Matka Boska „Niewiędnący Kwiat” [„Nieuwjadajemyj Cwiet”], w okładzie tempera na deseczce, srebro złocone, repusowane,
10 szt. rozet diamentowych; Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

843
Ikona - „Matka Boska Korsuńska” tempera na desce z kowczegiem, zachowana jedna
z dwóch szpong; 26,6 x 22 x 2,8 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

844
Ikona - „Św. Barbara” tempera na desce; 22 x 26,3 x 3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

845
Ikona - „Sobór św. Jana Chrzciciela”, w okładzie tempera na desce, miedź, ślady srebrzenia;
mosiądz; 53,5 x 43 x 3,3 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

846
Ikona - „Św. Mikołaj” tempera na desce z kowczegiem,
31,7 x 24,8 x 5 cm. Rosja, XVII w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

847
Ikona - „Sobór św. Archanioła Michała” tempera na desce z kowczegiem; 2 szpongi,
złocenia; 49 x 42 x 5,5 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

848
Para kinkietów elektrycznych, 2-świecowych Europa Środkowa, XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

849
Lampa 3-świecowa, elektryczna, secesyjna, z alegorią Snu Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

850
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-ramiennych Francja, Paryż, firmy VILLARD i VINCENTI i Cie,
ok. 1860.
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

851
Biała kapa koronkowa, siatkowa - na łóżko małżeńskie koronka siatkowa „filet”; 206 x 222 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

852
Chusta śląska - „szpigieltuch” wełna; 159 x 322 cm.
Śląsk, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

853
Przykrycie z tkaniny perskiej półjedwabnej nić bawełniana i jedwabna, len, blaszka
złota, lansowanie; ca 93 x 138 cm.
Persja, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

854
Szabla polska, w pochwie stal, mosiądz, skóra;
Polska, 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

855
Sztylet rytualny - „purba” żelazo, odlew, częściowo pozłacany;
Tybet, XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

856
Makimono drążki jiku - drewniane; dł. 368 cm, szer. 28 cm.
Japonia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

857
Miseczka do picia herbaty porcelana, wys. ok. 6 cm, śr. ok. 8,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, ok. 1600 r.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

858
Miseczka Hoi An terakota biała glazurowana;
wys. ok. 4 cm, średn. ok. 5 cm.
Wietnam, dynastia Ming, ok. 1450.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

859
Flakonik na wonności terakota glazurowana, wys. ok. 9,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, ok. XV w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

860
Misa porcelana malowana;
Chiny, dynastia Ming - późna faza, ok. XVII w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

861
Miseczki do herbaty porcelana, wys. ok. 4 cm, śr. ok. 6,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, 1368 - 1644.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

862
Kobierzec modlitewny Beludż wełna; 148 x 97 cm.
Persja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

863
Kobierzec modlitewny wełna; 196,5 x 134 cm.
Persja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

864
Kilim modlitewny wełna; 194 x 124 cm.
Anatolia Centralna, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

865
Kobierzec mahal osnowa - bawełna biała; wątek - bawełna niebieska;
runo - wełna wiązana symetrycznie;
315 x 271 cm. Persja, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

866
Żardiniera secesyjna sosna, olcha; 71,3 x 65,7 x 33,7 cm.
Europa Środkowa, Galicja (?), ok. 1900.
Cena wywoławcza. 1 400 zł