Nr katalogowy: 841
Patera z łabędziami
brąz patynowany, częściowo złocony i srebrzony;
Anglia, 4 ćw. XIX w.
podstawa na planie trójkąta, z wielolistną krawędzią, wsparta na 3 płaskich nóżkach ozdobionych meandrem; trzon wazonowy, puklowany, wsparty na trójnogu, z figurkami łabędzi u nasady i festonami z łańcuszków; misa patery cylindryczna, wewnątrz wyoblona, po stronie zewnętrznej dekorowana dwiema reliefowymi scenkami bachicznymi z postaciami nagich puttów, a od spodu promienistymi żłobieniami; po bokach para uchwytów z figurkami stojących na dwóch łapach panter; wokoło plastyczne kiście winogron; na brzegu misy litery „VR” (Victoria Regina) pod koroną zamkniętą;
brąz patynowany, częściowo złocony i srebrzony; wys. 30 cm, średnica misy 17 cm, szer. z uchami 24 cm.
Anglia, 4 ćw. XIX w.