Nr katalogowy: 210
Lampa oliwna, dekoracyjna, w manierze II Cesarstwa
Polska, Warszawa, firma Braci Łopieńskich,
1 ćw. XX w.
o łódkowatym korpusie, zdobionym od spodu wąskimi puklami i pasem palmetek; na szerszym końcu - uchwyt ukształtowany z pary splecionych węży;
na węższym - „palnik” w formie rogu; wierzch lampki gładki, z figurką klęczącej, skrzydlatej postaci kobiecej, nalewającej oliwę z dzbana do wnętrza lampki;
podstawa z kwadratową plintą, owalną stopą i czwórnogiem zakończonym zwierzęcymi łapami; na boku podstawy bita sygnatura: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz, odlew cyzelowany, polerowany, matowiony, złocony;
wys. 27,3 cm, dł. 23 cm, szer. 10,2 cm.
Polska, Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
Piękny przedmiot dekoracyjny, wykonany z wyjątkową maestrią przez słynną brązowniczą firmę warszawską.
21 000 zł