Nr katalogowy: 618
Sześć filiżanek ze spodkami i dzbanuszek, z dekoracją szlakiem bławatków
Wiedeń, lata 20. XIX w. i 1795 rok (dzbanek).
zespół z serwisu deserowego: sześć konicznych filiżanek ze spodkami i dzbanuszek - oinochoe; naczynia dekorowane wokół brzuśców i kołnierzy stylizowaną wicią drobnymi niebieskimi kwiatkami polnymi (bławatków); krawędzie złocone; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; dzbanek - wys.16 cm; filiżanka - wys. 5 cm, średnica 8,3 cm, szerokość (z uszkiem) 10,8 cm; spodek - wys. 2,6 cm, średn. 13,2 cm;
sygn. (dzbanek i 4 spodki) kobaltem podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa, wyciski: 95, 826, 827, 58; filiżanki i dwa spodki: wyciski wiedeńska tarcza opaskowa i wyciski 828, 47, 827; na filiżankach i spodkach naszkl. fioletem lub zielenią znaki malarzy: 23., 26., 59., 101, 111., 119.
Naczynia z tzw. białego towaru, wypalonego w latach 1826-1828, dobrane do jednorodnej dekoracji barwnej na szkliwie (wykonywanej najczęściej na konkretne zamówienie); taki system produkcji był stosowany zwłaszcza w dużych wytwórniach, już od XVIII stulecia.