Nr katalogowy: 818
Świecznik dwuramienny, neogotycki
brąz patynowany; wys. 29,5 cm;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
stopa 6-boczna, krawędzie plinty fazowane; wyżej szpulowy cokolik; trzon smukły, w formie 6-grannej kolumienki, zwieńczony pinaklem; para łukowatych ramion w formie gałęzi ze stylizowanymi listkami winnej latorośli - zakończonych talerzykami z kołnierzykiem i ażurowym, wycinanym w serca fartuszkiem;
tulejki ażurowe, 6-boczne; na bocznej krawędzi stopy - sygn.: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz patynowany; wys. 29,5 cm; szer. ramion 22,3 cm, szer. podstawy 11,5 cm.
3 600 zł