Nr katalogowy: 726
Koziołki pod sztućce w etui - 12 sztuk
srebro (poświadczenie urzędu probierczego)
cechowane; waga 196 g.;
Belgia, 4 ćw. XIX w.
w formie poziomej poprzeczki z drutu wspartej na dwóch dwunożnych podpórkach zakończonych kopytkami, zwieńczonych wazą z płomieniem, umieszczonej na profilowanej kostce; koziołki w etui introligatorskim w kolorze bordo, wyłożonym wewnątrz materiałem z szarfą z nadrukiem złotym częściowo nieczytelnym z nazwą i adresem brukselskiej firmy sprzedającej, ogłaszającej się jako dostawca dworu hrabiny Flandrii - H. Mathieu;
srebro (poświadczenie urzędu probierczego) cechowane (cechy trudno czytelne), wys. 3,6 cm, szer. 8,9 cm, głęb. 3,4 cm; waga 196 g.; etui - wys. 5,9 cm,
szer. 27,5 cm, głęb. 12 cm.
Belgia, 4 ćw. XIX w.