Nr katalogowy: 612
Cache pot z miniaturami alpejskimi
Niemcy, Berlin Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), ok. poł. XIX w.
naczynie na doniczkę, koniczna, z beżowym szlakiem wokół, wydzielonym podwójnymi, złoconymi wypukłymi obwódkami; na szlaku dwie miniatury z widokami górskimi ze sztafażem:
1) kamienny most dwuprzęsłowy nad górskim potokiem,
2) osada w górach, u stóp ośnieżonego szczytu;
krawędź z wałeczkiem, złocona; przetarte złocenia; porcelana, farby naszkliwne: dekoracja monochromatyczna na beżowym tle - wybierana z tła, podmalowana ręcznie i tamponowana(?);
wys. 13 cm, średn. podstawy 10 cm;
sygn. kob. podszkl. berło i naszkl. niebieskie: 102.
Niemcy, Berlin Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), ok. poł. XIX w.
Interesująca technicznie dekoracja na naczyniu imituje druk.