Nr katalogowy: 917
Stolik do gry klasycystyczny
drzewo egzotyczne o czerwonawej barwie,
91,3 x 75 x 45 cm.
Anglia, 1 poł. XIX w.
rozkładany, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach, zakończonych prostą stopą, fornirowany i intarsjowany egzotycznymi gatunkami oklein. Blat po złożeniu zbliżony do prostokąta, na bokach i od frontu falisty, z tyłu prosty, na płycie górnej z owalną rezerwą. Zaś po rozłożeniu blat zbliżony do kwadratu, falisty na obrzeżu, wyklejony suknem i wsparty dodatkowo na odkładanej z oskrzynienia „bramce”. Nogi w górnej partii ozdobione intarsjowanymi motywami pater;
drzewo egzotyczne o czerwonawej barwie, fornir i intarsje - drzewo egzotyczne o czerwonawej barwie i wzorzystym rysunku (Goncalo alves?), żółtodrzew (satinwood); 91,3 x 75 x 45 cm.
Anglia, 1 poł. XIX w.
Stolik tzw. karciak z typowym dla angielskich stołów pomocniczych rozwiązaniem z odkładaną bramką (get leg table), która umożliwiała opuszczenie blatu na stabilnie ustawionej nodze, chowanej w oskrzynienie, kiedy stół był nieużywany. Oferowany obiekt o charakterystycznej dla klasycyzmu angielskiego formie z dekoracją z owalną rezerwą na blacie i motywami „pater” na nogach.