Nr katalogowy: 810
Lornetka teatralna, w futerale
Niemcy, Rathenow, firma Emil Busch,
Aktiengesellschaft Optische Industrie; lata 30. XX w.
oprawa mosiężna, złocona; wokół okularów pierścienie z macicy perłowej; na powierzchni obu tubusów dekoracja z kobaltowej emalii na giloszu z motywem esownic; od frontu w dwu rezerwach - kolistych, opasanych perełkowym ornamentem - miniaturowe sceny sielankowe z dwiema parami zakochanych; na mostku między obiektywami - grawerowana nazwa firmy „Busch”; futerał jasnobrązowy, ze skóry tłoczonej we wzór „jaszczurowy”;
na guziczku zaciskowego, mosiężnego zameczka - napis „Busch”;
mosiądz, emalia, porcelana, macica perłowa; 5,8 x 10 x 3,5 cm; futerał - skóra, wnętrze wyścielone atłasem, płótnem i pluszem w kolorze ecru; 7,5 x 11 x 5 cm.
Niemcy, Rathenow, firma Emil Busch, Aktiengesellschaft Optische Industrie; lata 30. XX w.
800 zł