Nr katalogowy: 624
Wazon z ważkami i parą łabędzi
Niemcy, Frauenreuth, Porzellanfabrik
Frauenreuth AG, 1 ćw. XX w.
o spłaszczonym, sercowym brzuścu z wydzieloną owalną stopką i krótką wąską szyjką, kobaltowy.
Z dwu stron na brzuścu owalne rezerwy z miniaturami zielonkawej tonacji: para łabędzi na stawie i dwie ważki unoszące się nad tonią wody; porcelana, farby wysokich temperatur (w gamie zieleni i kobaltowe);
wys. 23 cm; sygn. drukiem brązowym w dwu kręgach: ZU GUNSTEN DER NATIONALSTIFTUNG FUANR DIE INTERBLIEBENEN / - DER IM KRIEGE GEFALLENEN (pol.: na rzecz Funduszu Narodowego Pozostałych przy Życiu i Poległych w Wojnie), w środku koło z literą F, pod koroną dwudzielną i napisy: FRAUENREUTH, KUNSTABTEILUNG
Niemcy, Frauenreuth, Porzellanfabrik Frauenreuth AG, 1 ćw. XX w.