Nr katalogowy: 720
Sosjerka z chochelką
srebro próby 1 cechowane;
Paryż, wytwórnia Alexandre-Auguste Turquet;
3 ćw. XIX w.
na owalnej podstawce z falistym kołnierzem obrzeżonym profilowaną taśmą, wsparta na owalnej stopie o krawędzi profilowanej; czara łódkowata z dwoma szerokimi wylewami na osi dłuższej, z falistym brzegiem ujętym w profilowaną taśmę, na osi krótszej dwa uchwyty skomponowane z gałązek zakończonych u nasady liśćmi; na brzuścu i kołnierzu podstawki grawerowany monogram wiązany LA; chochelka dobierana z owalnym czerpakiem wewnątrz złoconym;
srebro próby 1 cechowane (próba 1 z głową Minerwy, monogram złotnika AA/T i znak warsztatowy w rombie, na czerpaku chochelki monogram złotnika PQ? i znak warsztatowy w rombie słabo czytelny);
sosjerka - wys. 12 cm, szer. 28 cm, głęb. 18 cm;
dł. chochli 21 cm; waga 865 g.
Paryż, wytwórnia Alexandre-Auguste Turquet (czynny 1855-1882), 3 ćw. XIX w.
4 500 zł