Nr katalogowy: 616
Półmisek ze szczupakiem
Francja, Limoges, Bawo i Dotter (Elite Works),
ok.1900-1920
owalny, serwisowy, o falistym brzegu kołnierza z reliefem roślinnym przy złoconej krawędzi, na całej powierzchni barwna dekoracja z motywem szczupaka w toni wodnej, z trawami i nenufarami;
porcelana, farby naszkliwne - drukiem podmalowany ręcznie, złocenie; wys. 5,6 cm, dł. 41,5 cm, szer. 29 cm;
sygn. zielenią chromu druk: ELITE podkreślone, L /FRANCE.
Francja, Limoges, Bawo & Dotter (Elite Works), ok.1900-1920
Studio dekoracyjne ”Elite Woks”, założone w Limoges ok. 1900 przez amerykańską firmę Bawo & Dotter, importującą do USA w1 ćw. XX wieku luksusową porcelanę, dekorowaną na zamówienie.