Nr katalogowy: 615
Zespół naczyń do przypraw i produktów spożywczych
Nieustalona wytwórnia porcelany - Dania lub Holandia?,
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny?
z dekoracją fiołkami i motywem pejzażowym; pojemniki w dwu wielkościach, koniczne, 4-boczne, o kanelowanych podwójnie
narożach, falistych górnych krawędziach, z pokrywkami o ażurowych rocaillowych uchwytach; dwa flakony o analogicznych formach, z korkami z ażurowym uchwytem i uszkami. Naczynia dekorowane od frontu barwnym (powtarzanym w dwu wielkościach) motywem pejzażu nad wodą, z zabudowaniami i wieśniaczką, ujętym kompozycją fiołków oraz gałązkami fiołków na pokrywkach i szyjkach; na froncie napisy złocone (niderlandzkie): na 5 większych pojemnikach: SUIKER, BLOEM, RIJST, CHICOREI, VERMICELLI, na sześciu mniejszych pojemnikach: NOTEN MUSKAAT, PEPER, FOELIE, KANEEL, KRUID NAGELEN, SAFRAAN; na flakonach napisy: OLIE, AZIJN.
Krawędzie złocone; przetarcia złoceń, ubity dziobek jednego flakonu, pęknięty korek jednego flakonu;
porcelana, druk barwny, złocenia;
pojemniki większe - wys. 22 cm,
pojemniki mniejsze - wys. 14 cm,
flakony - wys. 24,5 cm; ozn.:
część naczyń sygnowana wyciskiem: 1406.
Nieustalona wytwórnia porcelany - Dania lub Holandia?, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny?