Nr katalogowy: 611
Jadąca na koziorożcu
Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik
Lorenz Hutschenreuther - Kunstabteilung;
lata 1916-1938, model: Max Daniel Hermann Fritz
na niskiej, podłużnej, prostokątnej podstawie naga młoda kobieta dosiadająca koziorożca; trzyma skaczące zwierzę
za rogi, odchylona do tyłu, z rozwianymi włosami;
kompozycja na wsporniku z trójkątnych elementów;
z tyłu na podstawie wycisk: M. Herm. Fritz; krawędzie
złocone. (Przetarcia złoceń, powierzchniowe pęknięcia szkliwa na podstawie); porcelana, złocenia;
wys. 25 cm, podstawa 28 x 8,8 cm;
sygn. zielenią chromu druk: w owalu lew kroczący w lewo i litery L.H.S. niżej, wokół owalu: Hutschenreuther (powyżej) Selb · Bavaria (poniżej) oraz: Abteilung für Kunst, zielenią naszkl.: 58
Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik Lorenz Hutschenreuther - Kunstabteilung (Dział Sztuki), lata 1916-1938, model: Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948).
Autor modelu amazonki na koziorożcu utrzymanego w konwencji stylistycznej Art Déco, rzeźbiarz i modelarz, współpracował w okresie międzywojennym z Miśnią, Rosenthalem i Lorenzem Hutschenreutherem, projektując gł. drobną plastykę figuralną.