Nr katalogowy: 915
Para krzeseł w typie empire
mahoń, snycerka, złocenia, tapicerka;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
nogi 4-granne, przednie zakończone złoconymi łapami zwierzęcymi; wyżej złocone zdobienia z motywem liścia akantu i rozetki; na przedniej oskrzyni złocone, snycerskie rozetki, dzwonki i tp.; siedziska tapicerowane, na planie kwadratu; oparcia ażurowe, częściowo tapicerowane, z motywem skrzyżowanych strzał ze złoconymi grotami; na narożach ramiaka u góry - złocone liście akantu;
mahoń, snycerka, złocenia, tapicerka; wys. 86 cm, szer. 46 cm, głęb. 47,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.