Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy: 167
Portret Jana Józefa Krasińskiego
olej, płótno dublowane;
76,5 x 64 cm;
olej, płótno dublowane;
76,5 x 64 cm;
napis w obrębie obrazu, u góry z lewej: JAN KRASIŃSKI/ KASZTELAN WIŚLICKI/ Syn Felicjana Krasiń/ skiego.
Jan Józef Ignacy Krasiński (ok. 1675 Ciechanów - 1765 Krasne) syn Felicjana Krasińskiego i Zofii de domo Garczyńskiej, cześnik stężycki (1731-1752), kasztelan Wiski (1762-1764), kasztelan wiślicki i kasztelan małogoski. Ożeniony z Elżbietą Teresą Sołtyk (1712), ojciec wybitnych mężów stanu Michała Hieronima i Adama Stanisława Krasińskich.