Nr katalogowy: 612
Patera metalowa, z oprawionym w dnie talerzem z miniaturą: kobieta z piką
Francja? (Sevres?) ok. poł. XIX w.;
montaż mosiężny: XIX/XX w.
patera na niskiej stopie, z ażurowym kołnierzem ze szlakiem szczebelków i 5 rocaillowymi kartuszami z kwiatami wokół; w dno oprawiony talerz porcelanowy z barwną miniaturą w wiśniowym otoku ze złoconym perełkowaniem: siedząca nas chodach młoda kobieta w długiej błękitnej sukni, sandałach, w półpancerzu i żółtej bluzce, z podwieszoną na taśmach złotą zawieszką - lwią maską; wsparta o wzniesienie z dużą kobiecą głową w różowym stroiku we włosach w regularnych puklach;
przez kolana przełożona długa dzida-pika;
mosiądz (z elementami montowanymi na śruby), porcelana, farby naszkliwne, złocenia; porcelana:
Francja? (Sevres?) ok. poł. XIX w.; montaż mosiężny: XIX/XX w.