Nr katalogowy: 705
Okucie uchwytu od szpicruty
srebro złocone próby 3 cechowane, waga 22 g.
Wiedeń, firma Markowich und Scheid, 1872-1881.
stożkowate z zaokrągloną główką, ozdobione reliefowym przedstawieniem głowy konia ze szpicrutą i podkową oraz rocailowym kartuszem z monogram AB na tle ornamentu puncowanego w plaster miodu;
srebro złocone próby 3 cechowane (M&S, cecha austro-węgierska z lat 1872-1922 z głową psa, litera A); dł. 7,5 cm, szer. 2 cm; waga 22 g.
Wiedeń, firma Markowich & Scheid (czynni 1862 -1881), 1872-1881.
Markowich & Scheid była bardzo znaną wiedeńską firmą specjalizującą się w luksusowej galanterii srebrnej. Wg sprzedającego monogram AB odnosi się do Adama Branickiego (1892-1947).